#StandWithUkraine

головна  / Послуги  / Підошовні бородавки

Підошовні бородавки

Підошовні бородавки

Підошвенні бородавки і все, що потрібно про них знати

Підошовна бородавка зовсім не схожа на ті, що можна побачити на тілі: вона виникає на підошвах стоп та долонь, у місцях тиску та тертя. Більше 30% пацієнтів звертаються до дерматолога із цією проблемою, і саме підошовні бородавки найчастіше видаляють. Даний тип бородавок доставляє масу проблем та больових відчуттів, тому в народі бородавку на стопі прийнято називати шипицею.

Як виглядають бородавки на стопі?

Підошовна бородавка виглядає як щільна округла освіта на долоні та підошві стопи, зазвичай біля основи пальців або на п’яті. ЇЇ поява супроводжується такими симптомами:

Звідки беруться підошовні бородавки?

Поява бородавок провокує вірус папіломи людини, скорочено – ВПЛ. Розрізняють понад 100 типів цього вірусу, серед яких є як нешкідливі, і небезпечні типи, що можуть викликати рак статевих органів.

Заразитися ВПЛ можна при контакті з інфікованою людиною або через предмети побуту. Найчастіше вірус проникає у шкіру через мікротравми: подряпини, порізи, потертості та мозолі. Далі, вбудовуючись у гени клітин шкіри, вірусна клітина набуває потворних форм, стаючи схожою на клітини пухлини.

Група ризику:

Додатковими провокуючими факторами є: надмірна пітливість стоп, носіння тісного взуття, стреси.

Лікування підошовних бородавок у домашніх умовах

Зазвичай підошовна бородавка проходить без лікування на ранній стадії – імунна система пригнічує вірус та загоює шкірний покрив. Але якщо шипиця довгий час не проходить, сильно болить, заважає при ходьбі, розростається до великих розмірів, а поряд з’являються бородавки дочірні — це сигналізує про необхідність лікування підошовної бородавки.

Для тих, хто вірить, що папіломи з’являються через пристріт або жаб, натирає бородавки картоплею або часником і завзято відмовляється йти до лікаря, існує велика кількість коштів, що за рахунок кислот і лугу в їх складі створюють хімічний опік ділянки шкіри. після чого бородавка відмирає. Подібне лікування буде тривалим (14-20 днів), може призвести до появи грубих рубців та має дуже високу ймовірність рецидиву. Крім того, можливе інфікування ранки та розвиток гнійних ускладнень.

Єдиний спосіб лікування, успішний у 98% пацієнтів – видалення.

Лікарські методики видалення підошовних бородавок

Профілактика

  1. носіння зручного та вільного взуття;
  2. лікування надмірної пітливості ступнів;
  3. обробка травм, подряпин, порізів стоп та долонь;
  4. здоровий спосіб життя та зміцнення імунітету.

До / Після

Запитайте нашого
фахівця

           

Ми проконсультуємо Вас з потрібних питань

м. Суми,
вул. Харківська, 3

Клініка сімейної подології
Олени Баскової

Пн-Сб з 10:00 до 18:00