Стан шкіри може багато розповісти про патологічні процеси всередині організму, тому так важливо звертати увагу на будь-які дерматологічні зміни і вчасно звертатися до фахівців. Більшість наших пацієнтів вирішуються на лікування через естетичний дискомфорт, які завдають їм захворювання шкіри, але якщо захворювання протікають з незначними косметичними дефектами – це зовсім не означає, що і їхні наслідки будуть також несуттєвими.
Коротко розглянемо найпоширеніші шкірні захворювання та за якими зовнішніми ознаками вони діагностуються:
- Псоріаз: неінфекційне захворювання, яке можна визначити за наявності сухих плям червоного або рожевого кольору на шкірі (найчастіше на ліктьових і колінних згинах, в паху, міжягідній складці, або на волосистій частині голови). Причини появи цього захворювання остаточно не вивчені. Доведено, що свербіж, почервоніння, запалення та набряклість дерми є реакцією імунної системи на порушення у механізмі поділу клітин. Псоріаз може нести як спадковий характер, так і виникати через часті стреси та хронічні інфекційні захворювання. Лікування ускладнюється тим, що повністю позбавитися псоріазу не можна, можливо лише підтримувати захворювання в стані тривалої та стабільної ремісії, при якій ознаки недуги практично відсутні і не приносять великого дискомфорту.
- Екзема: хронічне запальне шкірне захворювання, що проявляється свербінням, почервонінням та висипаннями у вигляді маленьких бульбашок з рідиною. Вогнища запалення можуть бути по всьому тілу. З’являється це захворювання через генетичну схильність, порушення захисних функцій організму, патологій роботи епідермального бар’єру, захворювань ШКТ, варикозної хвороби, частих стресів. Самолікування при такому захворюванні неприпустимо, адже тільки лікар зможе розробити план комплексної терапії, який включатиме: медикаментозне лікування, дієту, програму догляду за шкірою та призначення заспокійливих засобів при високому рівні стресу.
- Алергії: це захворювання виникає внаслідок помилкової реакції імунної системи на зовнішні подразники. Існує величезна кількість видів алергії та версій, чому вона виникає, але доведеними факторами появи цього захворювання вважають спадковість, хронічний стрес, і зовнішні подразники: пилок рослин, шерсть і лупа домашніх тварин, пил та пилові кліщі, суперечки грибків та плісняви, медикаменти, побутова хімія, синтетичні речовини, продукти харчування, укуси комах. Ігнорувати лікування алергії не можна – з кожним новим контактом з алергеном стан імунної системи погіршуватиметься, що може призвести до приєднання вірусної інфекції. Уникати контакту з алергенами також не завжди є можливим, тому найкраще звернутися до фахівця, який підбере оптимальний комплекс та методику лікування.
- Акне: це запальне захворювання шкіри внаслідок надмірного утворення шкірного сала та його накопичення в протоках сальних залоз, що призводить до їх закупорки та запалення. Зовнішні прояви цього захворювання – вугри (комедони). Вугри з’являються практично у всіх людей протягом усього життя і можуть бути викликані гормональними змінами в організмі, неправильним доглядом за шкірою. Але безперервні запальні процеси – це привід візиту до лікаря. Найчастіше комедони є наслідком захворювань ендокринної системи, ШКТ, генетичної схильності, хронічних інфекцій, дефіциту цинку та постійних стресів. Впоратися з акне самостійно набагато складніше і дорожче, тому найкращим рішенням буде звернутися до лікаря, який скоригує ваш догляд за шкірою, дасть рекомендації щодо харчування, і, якщо це необхідно, відновить шкірний покрив, прибравши плями та рубці після закінчення лікування.</li >
- Розацеа: хронічне шкірне захворювання, яке можна визначити по почервонінню шкірних покривів, розширенню дрібних судин шкіри та наявності папул та пустул. Захворювання локалізується найчастіше на обличчі, а саме в області чола, носа та підборіддя. Основною причиною появи розацеа вважають зміну тонусу поверхнево розташованих дрібних судин. Є також ряд факторів, які можуть впливати на загострення цієї недуги: зловживання гострою їжею, алкоголем, застосування косметичних препаратів з агресивними компонентами, вплив високих та низьких температур, надмірна інсоляція, ендокринологічні патології, порушення роботи імунної системи, функціональна недостатність периферичного кровопостачання . Пов’язують розвиток цього шкірного захворювання і з генетичним фактором, а саме з вродженими особливостями будови судин. Рекомендуємо не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівця, адже диференціювати розацеа досить складно та виключити захворювання зі схожою симптоматикою шляхом різних досліджень зможе лише лікар.
- Новоутворення на шкірі: бувають доброякісні (повільно ростуть і їх клітинні елементи залишаються в межах пухлини), злоякісні (володіють швидким клітинним поділом, згодом проростають у навколишні тканини та судини, руйнуючи їх та утворюючи метастази). ), прикордонні або передракові стани (новоутворення схильні до ракової трансформації), пухлиноподібні утворення або вади розвитку (розвиваються переважно у літньому віці). Подібні захворювання на шкірі в жодному разі не можна видаляти самостійно. Тільки фахівець зможе обстежити освіту та дати дозвіл на її видалення. Найчастіше доброякісні освіти видаляють у косметичних цілях чи їх постійного механічного ушкодження, в інших випадках необхідно постійно спостерігатися у лікаря для профілактики злоякісного переродження даних утворень. Медпрацівник також вибере відповідний метод видалення: заморожування, видалення за допомогою електроножа, хірургічне висічення або лазерне видалення.
- Грибок нігтів: грибкові захворювання не тільки руйнують поверхню нігтьової пластини, але й можуть призвести до патологій м’яких тканин. Це захворювання швидко поширюється на здорові нігті рук і ніг, не тільки хворого, а й людей, що його оточують. Грибок потрапляє в організм людини через подряпини, тріщини, натертості. «Жертвами» грибкових захворювань найчастіше стають люди зі зниженим імунітетом, ендокринними та судинними захворюваннями, а також ті, хто страждає на варикоз, надмірну пітливість або сухість шкіри, носить тісне взуття. При виявленні грибка на пластині нігтя потрібно негайно звернутися до лікаря, який шляхом зішкрібання з ураженого нігтя визначить рід грибкових інфекцій та підбере потрібні лікарські препарати.
- Папіломи та кондиломи: з’являються внаслідок інфікування вірусом папіломи людини контактним способом (папіломи) або статевим шляхом (кондиломи). Папіломи являють собою ніжні сосочкові утворення на тілі людини, а кондиломи – грубі гребінцеві утворення на слизових статевих органах, аногенітальній або ротовій ділянці. Папіломи не є небезпечними для здоров’я, на відміну від кондилом, але все ж таки лікарі рекомендують видаляти їх, якщо вони зазнають постійних механічних пошкоджень або приносять естетичний дискомфорт. Видалити ці шкірні утворення можна хімічною обробкою, висіченням скальпелем, радіохвильовим чи лазерним видаленням тощо.
Не варто ризикувати здоров’ям та відтягувати візит до фахівця. Будь-яке захворювання шкіри можна вилікувати або привести в стані ремісії швидко, якщо вчасно звернутися до професіоналів. Центр Suda, головний профіль якого – це лікування шкірних захворювань у Сумах, цінується прогресивними та ефективними подологічними та дерматологічними послугами. В клініці сімейної подології Олени Баскової Вам гарантовано нададуть:
- консультацію висококваліфікованих фахівців: лікар доступно пояснить та розробить разом з Вами найбільш зручний та оптимальний план лікування шкірного захворювання;
- повний спектр діагностичних послуг: первинний візуальний огляд шкірних покривів, оцінювання загального стану шкіри, інструментальний огляд за допомогою дерматоскопії та комп’ютерної діагностики, лабораторне дослідження (проведення бактеріологічних та біохімічних аналізів);
- усі види лікування: медикаментозне, апаратне, а також видалення рубців, шрамів та плям після закінчення лікування захворювань.
Не займайтеся самолікуванням, довіртеся професіоналам!