#StandWithUkraine

головна  / блог  / Методики Чепмена та Гудхарта

Методики Чепмена та Гудхарта


Баскова Олена. Засновник Клініки сімейної подології Олени Баскової у місті Суми. Подолог.

Доброго дня, дорогі читачі. Мене звуть Баскова Олена Сергіївна. Я викладач навчального центру «Коглядейд», німецької школи подології, практикуючий підолог з досвідом викладання та роботи понад 16 років, автор численних статей з подології, переможець та суддя багатьох конкурсів, як в Україні, так і за кордоном. У цій статті хочу розповісти Вам про одну досить ефективну методику «Нейролімфатична рефлекторна терапія за Чепменом і Гудхартом», яка відмінно зарекомендувала себе як один із напрямків мануальної терапії. Незважаючи на те, що нейролімфатична терапія складається з досить простих технік і методик, вона є цілісною системою впливу. Методики Чепмена та Гудхарта розширюють можливості масажистів, мануальних терапевтів, остеопатів, вісцеральних терапевтів, реабілітологів, тілесно-орієнтованих терапевтів, йога-терапевтів, подологів та інших фахівців, які займаються питаннями реабілітації та оздоровлення. Це найпростіший варіант терапії внутрішніх органів, хребта та суглобів, що не потребує спеціальних навичок мануальної терапії, медикаментозного чи апаратного втручання.

Нейролімфатичні рефлекси були відкриті Френком Чепменом у 1930-ті роки. Після більш ніж тридцяти років остеопатичної практики Чепмен дійшов висновку про те, що лімфатична система має набагато більшу значущість для функціонування організму, аніж було прийнято вважати. Порушення струму лімфи часто стає причиною патологічних проявів.

У ході своєї практичної роботи доктор Чепмен зауважив, що при захворюваннях опорно-рухового апарату та внутрішніх органів в одних і тих же місцях та анатомічних структурах організму утворюються пальповані та болючі точки. У подібних точках виявляються зміни (набряки та зернисті або довгасті ущільнення) в області м’язової тканини, окістя або фасцій.

 • щитовидну залозу,
 • яєчка або яєчники,
 • простату та надниркові залози.
 • Шлунково-кишкова група складається з:

  Інфекційна група включає точки:

  Під час проведення техніки використовується закінчення середнього чи вказівного пальця. Як тільки лікар виявив точку, достатньо заглибитись у тканини за допомогою невеликих обертальних рухів. Слід завершити техніку, коли відчуття рисового зерна зникне. Техніка може тривати від 20 до 2 хвилин. Ф. Чепмен рекомендував такі етапи роботи:

  Зникнення точок є об’єктивною ознакою ефективного лікування. Якщо точки зберігаються, це свідчить про те, що патологія значна, реактивність організму ослаблена та зміни не будуть досягнуті незабаром. Можливо, необхідно усунути м’язово-скелетний фактор, що реалізується суглобовими мобілізаціями. Не можна також виключати і те, що патологічний процес викликаний не функціональним порушенням, а хворобою, і є незворотнім.

  При лікуванні необхідно враховувати наступні фактори: вік, стать, інтенсивність симптому та його тривалість, стан м’яких тканин пацієнта (колір та текстура шкіри: тонка, щільна, інфільтрована, м’яка, целюлітна, жирна), наявність варикозної хвороби, реакції після попередніх лікувань (втома) , пропасниця, ломота, тахікардія, нудота, діурез, забарвлення стільця і ​​т. д.), стан суглобів.

  Як і при медикаментозному лікуванні, завжди можливе мимовільне передозування. Слід уникати занадто тривалого лікування і ніколи не слід наполягати на лікуванні однієї точки. Дуже довгий локальний вплив зношує рефлекторну дугу і іноді анулює бажаний ефект.

  Додаткові можливості використання методу Чепмена та нові точки, пов’язані з певними м’язами та групами м’язів, були відкриті хіропрактиком Джорджем Дж. Гудхартом. Він розпізнав взаємозв’язки між м’язами та органами та розвинув на основі свого аналізу комплексну систему, інтегровану з прикладною кінезіологією. Ці точки в наші дні використовуються фахівцями для діагностики та терапії.

  За будь-якого порушення роботи внутрішнього органу певні м’язи починають скорочуватися з меншою силою. Отже, інші м’язи за них змушені виконувати необхідні рухи, вони перевантажуються та починають хворіти. М’язи ж, які насправді є причиною болю, не виконують своїх функцій і тому не болять. Щоб усунути біль, потрібно змусити їх повноцінно працювати, а для цього необхідно нормалізувати роботу внутрішніх органів, з якими вони пов’язані.

  Основний метод лікування – це так звана акупресура – ​​постукування. Ця програма може служити як швидка терапія при болях у спині та травному тракті, а також при головних болях, перепадах настрою, концентрації уваги.

  Нейролімфатична рефлекторна терапія за Чепменом і Гудхартом є сполучною ланкою між остеопатією, хіротерапією, прикладною кінезіологією та ортобіономією. При цьому впливає на нейролімфатичні точки, щоб забезпечити ефект на вісцеральні (внутрішні) органи, використовувати їх для діагностики та терапії органічних та функціональних уражень, надати терапевтичну дію на м’язові та функціональні ланцюги, регуляторні цикли та метаболічні процеси з урахуванням стадії захворювання та його симптоматики. .

  Запитайте нашого
  фахівця

             

  Ми проконсультуємо Вас з потрібних питань

  м. Суми,
  вул. Харківська, 3

  Клініка сімейної подології
  Олени Баскової

  Пн-Сб з 10:00 до 18:00