#StandWithUkraine

головна  / блог  / Псоріаз стоп

Псоріаз стоп

Псоріаз стоп — форма псоріазу, за якої уражаються тільки стопи (підошви) та шкіра на руках. Друга назва: долонно-підошовний псоріаз, псоріаз долонь та підошв Барбера. Захворюванням частіше страждають жінки. Лікування гормонами не дає результату. До полегшення симптомів та ремісії призводить комплексне лікування: негормональні мазі, ультрафіолет (якщо немає бульбашок з рідиною), дієта та правильне мислення.

Діагностика псоріазу стоп

Часто захворювання плутають з іншими, схожими на нього:

Щоб переконатися у діагнозі, пройдіть обстеження у лікаря. Особливо це потрібно, якщо прояви хвороби схожі на інші хвороби та визначити по фото складно. Крім того, лікар перевірить наявність супутніх захворювань: порушень обміну речовин, ендокринних порушень.

Симптоми Незалежно від форми псоріазу стоп та долонь існують загальні симптоми. Уражені ділянки шкіри злегка набрякають, на них з’являється дрібна висипка, що не перевищує в діаметрі 1,5 мм. Далі вона розвивається у бляшки, які за відсутності лікування, зливаються у щільні великі осередки з чітким розмежуванням. В результаті гіперкератозу починають утворюватися тріщини, що викликають болючі відчуття і погіршують якість життя. На пізнішій стадії запальний процес скорочується, уражені ділянки шкіри відчутно ущільнюються і набувають жовтого відтінку. Як правило, таке ущільнення повністю покриває поверхню стопи чи долоні. Порожній псоріаз Бербера проходить трохи по-іншому. Першою його ознакою є пустула, яка надалі зливається, утворюючи гнійні осередки. Коли вміст пустул виходить назовні, вони тверднуть і утворюють кірки, що лущаться. Такі висипання характерні для великого пальця стопи та її склепіння. У місцях поразки, де є мозолі та тріщини, можуть виявлятися такі ознаки:

Причини виникнення Псоріаз на долонях і ступнях у більшості випадків передається у спадок, проте за відсутності факторів, що провокують його розвиток, хвороба може не проявляти себе. Частими причинами, що сприяють розвитку недуги, є: Регулярне подразнення стоп та долонь механічного характеру; Прямий контакт шкіри з хімічними та іншими агресивними речовинами; Незручне тісне взуття; Часте використання грубих рукавиць; Перенесені інфекційні захворювання; Тривалий контакт шкіри із водою; Препарати на основі миш’яку, оральні контрацептиви та інші лікарські засоби; Куріння; захворювання ендокринної системи; Часті стреси; Зловживання алкогольними напоями.

Запитайте нашого
фахівця

Ми проконсультуємо Вас абсолютно безкоштовно

м. Суми,
вул. Харьківська, 3

естетико-подологічний
центр suda