#StandWithUkraine

головна  / блог  / Причини оніхогрифозу

Причини оніхогрифозу

До можливих причин оніхогрифозу належать:

Симптоми оніхогрифозу

Характерними симптомами хвороби є:

Характерними симптомами хвороби є: поява змін у зовнішньому вигляді та формі нігтьової пластини, зміна кольору та товщини нігтя, відзначається потовщення нігтя, а колір пластини стає жовто-коричневим або чорним, нігтьова пластина значно піднімається над поверхнею нігтьового ложа, ніготь викривляється, на вигляд нагадуючи кіготь хижої птиці. При ходьбі у людини виникають болі, болючі відчуття виникають також при обрізанні нігтів.

Діагностика оніхогрифозу

Під час діагностики, виконується очний огляд хворого, проводиться збір та аналіз анамнезу. Виконується ряд лабораторних досліджень: RW аналіз крові, визначення рівня глюкози в крові, також виконується мікроскопічний аналіз зішкріба, взятого з ураженого нігтя.

Лікування оніхогрифозу

Тактику та методи лікування визначає лікар, залежно від тяжкості патологічного процесу, причин, що викликали захворювання, загального стану хворого. Як правило, використовується місцева терапія. У ході медикаментозного лікування застосовуються протигрибкові засоби (оніхолізин), вітамін A. Хірургічне лікування, що передбачає повне видалення нігтьової пластини, та вишкрібання кореневої частини нігтя.

Профілактика оніхогрифозу

З метою запобігання розвитку оніхогрифозу, рекомендується носити тільки зручне та ортопедично правильне взуття, необхідно уникати можливих пошкоджень нігтьової пластини. При грибкових ураженнях нігтя важливо своєчасно проводити лікування хворого і не допускати рецидивів.

Запитайте нашого
фахівця

           

Ми проконсультуємо Вас з потрібних питань

м. Суми,
вул. Харківська, 3

Клініка сімейної подології
Олени Баскової

Пн-Сб з 10:00 до 18:00